Logo parteneri   |   Despre noi   |   Membri   |   Regulament   |   Copyrights   |   Contact
Asociatia TuristMania
Cabane si Refugii
Cluburi montane
Salvamont Romania

Mariana Nenu, fosta "razboinica" de la Exatlon, a castigat concursul de alergare 24h Lauf in Irdning

Ultima actualizare: 16 Noiembrie 2018,   articol postat de moderator

Mariana Nenu, supranumita "masina de alergat", a reusit un succes remarcabil la concursul international de alergare 24h Lauf in Irdning, din Austria.

Sportiva amatoare a parcurs 210,1 km in cele 24 de ore de alergare. Cursa a fost una solicitanta, obligandu-i pe participanti sa alerge si pe ploaie.

Fosta concurenta de la Exatlon a fost urmata in clasament de austriecele Sabrina Lederle (190,4 km) si Mary Traunwieser (178,8 km).

Mariana a cunoscut gustul competitiei si al succesului inainte de a ajunge la cel mai urmarit reality show cu profil sportiv din Romania, deoarece este o sportiva cu peste 20 de ani de cariera de atletism in spate.

De precizat ca Mariana Nenu a fost aproape de a bate recordul national pentru distanta alergata in 24 de ore, 212,5 km, detinut de Mara Alexandra Guler-Cionca.

Cea mai ambitioasa "razboinica" de la Exatlon isi continua drumul pe care a pornit si incearca sa adune cat mai multe premii si medalii in palmares.