Logo parteneri   |   Despre noi   |   Membri   |   Regulament   |   Copyrights   |   Contact
CAUTARE
LIKE US
online
Asociatia TuristMania
Cabane si Refugii
Cluburi montane
Salvamont Romania

Lista de email-uri a cluburilor montane

Postat de: moderator, ultima actualizare: 10 Octombrie 2012

Federatia Romana de Turism si Ecologie (FRTE) contact@frte.org 

Federatia Romana de Alpinism si Escalada (FRAE) office_frae@yahoo.com, bdudau@yahoo.com

Federatia Romana de Speologie (FRS) office@frspeo.ro, violascu@spelemat.ro, calin.voda@crim.ro

Federatia Romana de Orientare (FRO) info@fro.ro

Federatia Romana de Schi Biatlon (FRSB) office@frschibiatlon.ro, rodica@frschibiatlon.ro

Federatia Romana de Ciclism si Triatlon (FRCT) office@frciclism.ro, secretar.general@frciclism.ro, vali.andoniu@frciclism.ro

Federatia Biciclistilor din Romania (FBR) contact@biciclisti.ro, office@ccn.ro

Clubul de Turism Sportiv si Ecologie "Acropolis" Aiud adrian_acropolis@yahoo.com

Clubul Sportiv NO LIMITS Aiud foto@mirceastef.ro, mirceafriend@yahoo.com

Clubul de Ecologie si Turism Montan Albamont Alba-Iulia office@albamont.ro, cetmalbamont@gmail.com, ina.drasovean@gmail.com, ina_drasovean@yahoo.com, drashoadi@yahoo.com

Asociatia Altitudine Arad altitudine@gmail.com

Clubul de Alpinism si Escalada Phoenix Arad - Asociatia Turistilor Montani Arad sorinarina@rdslink.ro, torok_zsolt@yahoo.com, clepcea@yahoo.com, gabriel.mera@gmail.com

Clubul de Cicloturism Ciclemania Arad - Asociatia Turistilor Montani Arad gratiandavid@yahoo.com

Asociatia Turistica Hoinarii Zarandului Arad h_pabin@yahoo.com

Clubul Turistic Condor Club Arad condorclub@yahoo.com, guredo@yahoo.com

Clubul de Turism Montan Steaua Nordului Arad romulus185@yahoo.com, haiduioan@yahoo.com

Amicii Zarandului - Asociatia Turistilor Montani Arad atm.arad@gmail.com, codrean.doru@gmail.com, gabriel.mera@gmail.com

Asociatia pentru Turism si Ocrotirea Naturii Veniti Cu Noi! Arad alin@veniticunoi.ro

Asociatia EXPLORER - filiala Arad explorerarad@gmail.com

Alpin Club Bacau puxu11@yahoo.com, oanamontana@yahoo.com, rouamuntilor@yahoo.com, norocelu_la_stanca@yahoo.com, ghidmontan@yahoo.com

Centrul Regional de Educatie Ecologica, Arta si Turism Veniti Cu Noi Bacau noi@veniti-cu-noi.org, vcn_remus@yahoo.com

Montan Club White Wolf Baia de Fier club@white-wolf-club.org, g.d.chiriac@gmail.com

Asociatia de Ecoturism Opaitul Rodnei Baia Mare opaitulrodnei_bm@yahoo.com

Clubul de Turism Creasta Cocosului Baia Mare creasta_cocosului@yahoo.com, dorelmoldovan@yahoo.com

Asociatia de Turism Gentiana Bistrita gentiana11@yahoo.com

Clubul de Turism Montan Fluvial si de Protectie a Mediului Proilavia Braila proilaviabraila@yahoo.com, lalamirceagabriel@yahoo.com

Asociatia Alpin Club Brasov alpin_cbv@yahoo.com, radu_andronachi@yahoo.com, remusdinu@gmail.com, gelustoica@gmail.com, simerv@clicknet.ro

Clubul Amicii Salvamont Brasov contact@amicii-salvamont.net

Asociatia Eco-Club Montan Carol Lehmann Brasov (ECOL) carollehmanbv@gmail.com

Clubul pentru Protectia Naturii si Turism - CPNT Brasov contact@cpnt.ro, teodora_ciripoi@yahoo.com, cocolusch@yahoo.com

Clubul de Turism Floare de Colt Brasov (FDC) contact@floaredecolt.org

Clubul de Turism si Protectia Naturii Cocosul de Munte Brasov cocosuldemuntebrasov@yahoo.com

Asociatia Turistica Ghizii Romaniei office@ghiziiromaniei.ro, Proiecte@ghiziiromaniei.ro

Asociatia de Ecoturism AZIMUT Bucuresti office@ecoazimut.ro, laurentiu_lambrinoc@yahoo.com

Asociatia de Turism si Ecologie Carpatia Bucuresti contact@atecarpatia.org

Grup Turistic Montan Clubul Nostru Bucuresti clubulnostru@gmail.com, razvan@clubulnostru.org

Asociatia Club Ecotur Dora d'Istria Bucuresti clubddi@yahoo.com

Clubul de Ecologie si Turism ECOTUR Bucuresti (fostul Club de Turism si Mediu EUROTURISM) clubecotur@gmail.com, admin.ecotur@gmail.com

Alpin Club Ecoul Bucuresti clubul_ecoul@yahoo.com, oana_ganea@yahoo.com

Asociatia Ecologie-Sport-Turism Bucuresti doruest@yahoo.com, contact@ecoest.ro

Clubul de Turism Alpin si Ecologie Elite Bucuresti alpinclubelitebucuresti@yahoo.com, cta2e@yahoo.com, bradut62@yahoo.com, rfrunza2002@yahoo.com

Clubul Alpin Roman (CAR) office@clubulalpinroman.com

Clubul Alpin Floarea de Colt Bucuresti iftodegeorgeta@yahoo.com

Asociatia Romana de Turism Gioni Babos duduiremiaionescu@yahoo.com, mvkopecky@yahoo.com

Clubul de Turism Muntenia Bucuresti office@munteniaclub.ro, george_muntenia@yahoo.com, ct_muntenia@yahoo.com, y2k_20xx_easy@yahoo.com

Asociatia Clubul Turistic Ecologic Mont-Delt-Mar Bucuresti mdm.cornel@gmail.com

Eco Alpin Club Montaniard Bucuresti office@montaniard.evonet.ro, montaniard@evonet.ro

Asociatia Montana PATHOS Bucuresti ampathos@yahoo.com, office@ampathos.ro, contact@ampathos.ro

Clubul Turistic Ecologic Roza Vanturilor Bucuresti club_rv@yahoo.com, ionitatony@yahoo.com, mitjeni@yahoo.co.uk

Asociatia pentru Ecologie si Turism Montan EcoXtrem Bucuresti office@ecoxtrem-club.ro, daniel@ecoxtrem-club.ro, dragos@ecoxtrem-club.ro, oana@ecoxtrem-club.ro, ecoxtrem.club@gmail.com

Asociatia Truly Mountain Sport Bucuresti contact@trail-running.ro, trulymountainsport@yahoo.com, oiupoiu@yahoo.com

Turist Club Carpatic Bucuresti gmikiro@yahoo.com

Clubul Montan Ursul Trubadur Bucuresti portocala007@yahoo.com, kdt_vip@yahoo.com, crocobaure@yahoo.fr, ursultrubadur@yahoogroups.com

Clubul Sportiv Vertical Spirit Bucuresti andreea@verticalspirit.ro, andreea_copaescu@yahoo.com, daniburcea@verticalspirit.ro, daniburcea@yahoo.com

Asociatia MaiMultVerde Bucuresti asociatia@maimultverde.ro

Asociatia Bate Saua Sa Priceapa Iapa Bucuresti geobatesaua@batesaua.ro, contact@batesaua.ro

Asociatia de Turism Montan Alpinet Bucuresti alex.lapusan@alpinet.org, alexandrulapusan@yahoo.com

Asociatia Oxigen Bucuresti contact@asociatiaoxigen.ro

Asociatia-Cultural-Sportiv-Ecologista a Tinerilor din Grupul Scolar Forestier Campina (ACSET) walliserban@yahoo.com, acsetcampina97@yahoo.com

Eco Alpin Sport Club Caraiman Campina contact@caraimancampina.ro, va_liro@yahoo.com, claucaraiman@yahoo.com

Clubul de Turism Pelerinii Campina valentindimon@yahoo.com

Clubul de Turism Montan Aripi de Argint Campia Turzii puiucazan69@yahoo.com

Clubul Montan Caransebes (CMC) cgalescu@yahoo.com

Clubul Pro-Terra Carei pro.terra.carei@gmail.com, gabriela.mentiu@gmail.com

Clubul de Turism Alpin Magura Cisnadie cta_magura@yahoo.com

Club Montan Apuseni Cluj-Napoca (fosta Asociatia de Turism Montan Feroviarul) clubapuseni@yahoo.com

Asociatia turistica sportiva civica si ecologista CLUBUL DE CICLOTURISM NAPOCA (CCN) office@ccn.ro

Asociatia Ecouri Verzi Cluj-Napoca office@ecouriverzi.ro

Asociatia Kodiak Cluj-Napoca kodiakok@yahoo.com, sz7zoltan@yahoo.com

Clubul Alpin Roman - Sectia Cluj-Napoca carcluj@yahoo.com, vladcapusan@yahoo.com, petrovici.bogdan88@gmail.com

Clubul Alpin Roman - Sectia Universitara Cluj dinum@cluj.astral.ro, a_cozmin@yahoo.com, mihaita_co@yahoo.com, car_sectia_universitara_cluj@yahoo.com

Asociatia Clubul Montan Carpati 29 Cluj-Napoca extrem@cmc29.ro, mclub_c29@yahoo.com

Clubul de Turism si Ecologie Sequoia Cluj-Napoca cte_sequoia2004@yahoo.com

Clubul Ecologic Transilvania Cluj-Napoca office@cetcluj.ro, gaby@greenagenda.org, dan@ngo.ro

Asociatia de Turism pentru Tineret ADEONA Cluj-Napoca office@adeona.ro

Asociatia Kogayon Costesti-Valcea office@kogayon.ro, asociatia_kogayon@yahoo.com, florinstoican@yahoo.com

Asociatia Non Profit Clubul de Turism Craiovestii + Asociatia Veteranilor Turismului Montan din Romania VETERANMONT artanugj@yahoo.com, veteranmont@yahoo.com

Clubul Sportiv Akademos Alpinism Acrobatic Craiova office@acrobatic.ro

Asociatia Sportiva NEMIRA1 Darmanesti (ASNEMIRA) rusu.ion@asnemira1.ro, rusu-ion.asnemira1@hotmail.com, rusu_maryan_puma2008@yahoo.com

Asociatia de Turism Ecologic Camena (ATEC) office@camena.ro, tibi.sturek@camena.ro, tibi_sturek@yahoo.com

Asociatia de Turism Montan si Ecologie SPEO-ALPIN MH office@speo-alpin.ro, atme_ro@yahoo.co.uk, alexandrupopa@speo-alpin.ro, sorinsosu@speo-alpin.ro, sorinpaunescu@speo-alpin.ro, monipaunescu@yahoo.com

Clubul de Ecologie si Turism Transmont Fagaras trans_mont@yahoo.com, nae_mercureanu@yahoo.com, bitza_po@yahoo.com

Clubul Turistic Montan Stil Fetesti (fostul Club de Turism Potecarii Fetesti) gabipoint@gmail.com, radian_2004@yahoo.com

Asociatia pentru Dezvoltare Durabila Focul Viu Focsani focul.viu@gmail.com, teodora_addfv@hotmail.com

Cercul de Turism ARCTIC Gaesti romeo@rallyrom.ro

Asociatia pentru Turism si Ecologie (ATE) Club Albatros Galati albatrosgalati@gmail.com, krisulet@yahoo.com

Clubul Alpin Galati (CAG) car_galati@yahoo.com, mari_anghel@yahoo.com

Asociatiei pentru Ecologie si Turism PRO ECO - TUR Galati proecotur@yahoo.com

Clubul de Turism Galmont Galati viviangherman@yahoo.com

Asociatia REACTIV Galati contact@reactivgalati.org, cristiannenciu@yahoo.com, reactivgalati@yahoo.com

Clubul de Turism Trubadurul Galati zcata@personal.ro

Asociatia MECANTURIST office@mecanturist.ro

Asociatia Gyilkosto Adventure Gheorgheni adventureracero@yahoo.ro

Asociatia Cultural-Turistica pentru Copii si Tineret Karma Giurgiu karmatica@k.ro, karmagiurgiu@yahoo.com

Clubul Sporturilor Montane Hunedoara contact@speo-csm.ro, sopincean_m@yahoo.com, sopi_speo_hd@yahoo.com

Asociatia Drumetilor din Carpatii Romaniei adcr.iasi@yahoo.com

Asociatia Tinerii Ecologi Romani din Iasi (T.E.R.IS) asociatia_teris@yahoo.com

Clubul de Turism si Ecologie Condor Iasi vio_scout@yahoo.com

Asociatia de Turism Montan Hai pe Munte! Iasi haipemunte@yahoo.com, cibotarum@yahoo.com

Clubul de Ecologie si Turism Moldavia Pascani cetmoldavia@hotmail.com

Clubul de Turism si Ecologie Turistor Iasi turistoriasi@yahoo.com, filrad@yahoo.co.uk

Clubul de Ecologie si Turism CERIS Iasi silviuiordache2004@yahoo.com

Clubul Sportiv AXY Tour Iasi poianasoareluisrl@yahoo.com

Clubul de Turism Concordia Lugoj contact@concordialugoj.ro, tiru.calin@yahoo.com, ctclg@yahoo.com

Clubul Montan Iubitorii Naturii Maieru iubitoriinaturii@yahoo.com, ionut1982croitor@yahoo.com, vasile_mihai@yahoo.com

Asociatia de Turism si Ecologie Dianthus Medias contact@dianthus-medias.org, roalpin@yahoo.com, feri@dianthus-medias.ro

Asociatia de Turism si Ecologie Corydalis Medias corydalis_medias@hotmail.com, marcu_doinescu@yahoo.com, dan.rosu@transgaz.ro

Asociatia Montana Alps Medias am_alps@yahoo.ro

Asociatia de Speologie, Ecologie si Turism Polaris MED indiansecretspirits@yahoo.com

Asociatia C.S.S.A.T. Carpati Miercurea Ciuc iosubgabi@yahoo.com

Club Montan X-TREME Olanesti casaolanescu@yahoo.com, club@cazareolanesti.org

Asociatia pentru Dezvoltare Durabila NEMIRAM Onesti contact@nemiram.ro, ctm.nemiram@yahoo.com, sorinif@yahoo.com

Clubul de Turism Montan si Ecologie Sandru Onesti ctmsandru@yahoo.com, istrategh@yahoo.com

Asociatia de Turism Montan Kogaion Orastie kogaionorastie@yahoo.com, danieliiancu@yahoo.com, calinherta@yahoo.com

Centrul Alpin si Sport Extrem ARTIS Oradea case.artis@yahoo.com

Clubul Sportiv Kentaur Oradea kentaur_2003@yahoo.com

Clubul Alpin Roman - Sectia Oradea caroradea@gmail.com

C.A.S.S.I.O. MONTANA Oradea info@cassiomontana.org, adwemail@yahoo.com, rzz2001@gmail.com

Montan Club Floarea Reginei Valea Jiului moldo_floryn@yahoo.com

Asociatia Schi-Turism Montan PRO-PARANG Petrosani cazimir_radvanski@yahoo.com, tzopy_cristi@yahoo.com, mihailiv@hotmail.com

Clubul de Turism Alpin Calauza Carpatina petrica1556@yahoo.com, bendea_ctacc@yahoo.com

Clubul Montan Roman (CMR) office@mountain.ro, mountain.romania@gmail.com, lacatusu8850@yahoo.com

Clubul Eco-Turistic Dr. Gheorghe Iacomi Piatra Neamt dana_ninanana@yahoo.com

Asociatia Montana Carpati carpati@carpati.org

Clubul de Turism Argessis Pitesti mihai@argessisclub.ro, argessisclub@gmail.com, pescarlamusca@yahoo.com

Clubul de Turism Luna Suie Pitesti auramarinescu@yahoo.com

Asociatia Turistic-Ecologica MIRAMONT office@miramont.ro

Clubul de Drumetie Montana Romania Pitoreasca Pitesti horia@romaniapitoreasca.ro, horiap_2004@yahoo.com, mariana@romaniapitoreasca.ro, razvan.nuta@romaniapitoreasca.ro

Asociatia de Turism si Ecologie pentru Tineret Zimbrul Carpatin Pitesti office@zimbrul-carpatin.ro, zimbrisor@yahoo.com

Clubul de Turism Alpinism Alpin-Tour Ploiesti alpintour.ploiesti@yahoo.com, alpintour.ploiesti@gmail.com

Clubul de Turism si Alpinism Ciucas Ploiesti club@ciucas.org, dragos.state@salvamontprahova.ro

Clubul de Turism si Arte Escamonde Ploiesti contact@escamonde.ro, always_freestate@yahoo.com

Clubul de Turism Pelerinii Campina valentindimon@yahoo.com

Clubul de Turism SILVA Campina mihaisilva@clicknet.ro

Asociatia de Turism si Ecologie Roza Vanturilor Ramnicu Sarat apopi_florin@yahoo.com, cristi_maxx@yahoo.com

Clubul de Turism Alpin Vanturarita Ramnicu Valcea vanturarita@yahoo.com

Clubul Eco Sport Ramnicu Valcea ecosport.ro@gmail.com, ecoharta@yahoo.com

Mount-Club Ramnicu Valcea nicu.ristea@yahoo.com, alex.lascar@yahoo.com

Asociatia Natura - Montaniardul Calauza (NMC) Ramnicu Valcea asociatianmc@yahoo.com

Clubul Sportiv Montan Altitudine Rasnov clubulmontanaltitudine@yahoo.com

Asociatia BikeAttack Resita asbikeattack@yahoo.com

Asociatia de Turism Prietenii Muntilor Resita contact@prietenii-muntilor.ro, fam.krubl@yahoo.com, adipetrica@gmail.com, gebetiuc@yahoo.com, gradinaruvio@yahoo.com, amatesoane@gmail.com

Asociatia Club Montan Caransebes (CMC) cgalescu@yahoo.com

Asociatia Montan Eco Sanpetru hymunte2002@yahoo.com

Asociatia Carpatina Ardeleana a Turistilor SKV - Sectiunea Sibiu skv@skvsibiu.ro

Clubul de Turism Montan Amicii Muntilor Sibiu contact@amiciimuntilor.ro, batcaumarian@yahoo.com

Asociatia Sportiv-Montana Olimp Sibiu nelly_banculescu@yahoo.com

Clubul de Turism Montan Somesul Salaj somesulsalaj@yahoo.com, popiku_tudy@yahoo.com, opris_ionut_89@yahoo.com

Societatea Carpatina Ardeleana EKE Satu Mare office@eke.ro, eke@xnet.ro

Asociatia de Turism si Ecologie SALAMANDRA Satu Mare atesalamandra@yahoo.com, marinignat@yahoo.com, marcelcaragut@yahoo.com

Asociatia CovAlpin Sfantu Gheorghe andrei_postoaca@yahoo.com

Clubul Eco Tur Alpin Perla Moldovei Slanic Moldova llbpeta@yahoo.com

Montan Club Excelsior Slobozia montanclubexcelsiorslobozia@yahoo.com

Fundatia de Turism si Ecologie a Dunarii de Jos Ciulinii Baraganului Slobozia ciulinii_baraganuluisl@yahoo.com

Clubul de Turism Voiaj Suceava clubvoiaj@yahoo.com

Clubul Ecologic Origini Verzi Suceava cem.originiverzi@gmail.com, crr_sv@yahoo.com

Asociatia de Turism CHINDIA atchindia@yahoo.com, tgvmihairadu@yahoo.com, geoalpine@yahoo.com, catalinaposta2004@yahoo.com

Asociatia pentru Turism, Sport si Ecologie HAI-HUI Targu Jiu atsehaihui@yahoo.com, Negomireanuionut@yahoo.com

Clubul Dacii Liberi Targu Jiu alexa_miky2000@yahoo.com, ado_stefu@yahoo.com, dudescucosmin@yahoo.com

Asociatia Drumetii Montane Targu Jiu alex@drumetiimontane.ro, contact@drumetiimontane.ro, pr@drumetiimontane.ro

Asociatia Amicii Salvamont Targu Jiu salvamont@eltop.ro

Clubul Montan "11" Targu-Mures clubulmontan11@yahoo.com

Societatea Carpatina Ardeleana (EKE) Filiala Targu-Mures ekemvh@ekemvh.ro, dlacimv@yahoo.com

Asociatia Turistica Perpetuum Mobile Targu-Mures permob1999@yahoo.com

Societatea pentru Tineret Outward Bound Romania office@outwardbound.ro

Clubul Sportiv Alternative Timisoara office@alternativetm.ro, mardaleclimb@yahoo.com, atasze@yahoo.com, gdanila@yahoo.com, adi.margea@gmail.com

Montan Grup Prietenii Naturii Timisoara cdantim@yahoo.com

Clubul de Turism PHOENIX-TIM Faget pamicx@yahoo.com

Asociatia Clubul Alpin Roman - Sectiunea Timisoara alnegru@yahoo.com, adi_glavan@yahoo.com

Clubul Prietenii Naturii Timisoara info@prieteniinaturii.ro

Asociatia Alpinistilor Pajura Turda pajura@pajuraturda.ro, tj_adventurer@yahoo.com, izidorus@yahoo.com, doru.mihaela@yahoo.de

Asociatia Turdamont a Alpinistilor (ATA) ata_turda@yahoo.com

Fundatia de Ecologie si Turism "Potaissa" Turda potaissa@potaissa.org, ecocerc@ecocerc.ro

Asociatia Sport si Natura Piatra Craiului Zarnesti lucian_clinciu@yahoo.com, schialpinism@yahoo.com

Articol vizualizat o data


Articole din categoria Turism sportiv


Regulament Federatia Romana de Turism si Ecologie (FRTE) REGULAMENTUL DE FUNCTIONARE AL CAMPIONATULUI NATIONAL AL CLUBURILOR DE TURISM SI ECOLOGIE - C.N.C.T.E. TERMINOLOGIE - Concursuri de tip "LIRA" = concursuri organizate de cluburile de turism sau exclusiv de F.R.T.E. unde ponderea principala o au probele cultural - artistice (muzica, ... DETALII
Membrii Federatia Romana de Turism si Ecologie Denumire: Clubul de Turism Floare de Colt Brasov Acronim: FDC Anul infiintarii: 1998 Numar membri: 50 Adresa: Str. Alunis nr. 1, bl. A31, sc. A, ap. 31, cod postal 500074, Brasov, judetul Brasov Telefon: Olimpiu Pop (presedinte): 0722/245619; Emil Precup (vicepresedinte): 0744/494026, 0730/089299; ... DETALII

Lista comentarii

Trebuie sa fiti logat
pentru a putea adauga comentarii!